Survivor ve Siyaset?

 Kategori: Reklamca

Radikal Gazetesi yazarı Tayfun ATAY’ın Survivor-Sonuç : Kantite ve Kalite yazısına ithafen;

Turabi = AKP / Gökhan=CHP düşüncesi dışındaki tespitler gayet doğru. Görgüsüzlükte tavan yapmış Acun mu (Acun Medya Ailesine teşekkürler ) kazandırdı bilmem. Ama böylesine öküz ve düşük IQ sahibi birinin, sözüm ona çağdaş ve aydın gençlik arasında sivrilmesinin, halk (yani bizatihi biz) tabiriyle, entel dantel denen ama o şartlarda hiçbir işlevi olmayan diğer figüranlara nazaran teveccüh görmesinin nedeni belki de SAMIMIYET tir.

Birbirini o veya bu nedenle satıp duran, en ufak fırsatta kardeşim dediği kişiyi arkasından bıçaklayan karakterlere bu millet doydu. Ne yazık ki Turabi derecesinde kalas da olsa, azıcık samimiyet gösterenlere yönelmiş olabilir. Demagoji, çakma Nihat Doğan aforizmaları, daha ilk günden “erkekleriniz gelsin” dayılıkları (bir tane babayiğit de çıkıp “neden, striptiz mi yapacaksın erkeklere” diye soramadı) fayda etti. Lakin araba kazandığı sahnedeki samimiyet ve acitasyonla karışık mallığı insanlara, “yazık lan bu” dedirtti belki de.

Nihayetinde, Turabi AKP olarak algılanamaz ama o boş söylemleri ile belki Bahçeli’nin MHP’si olabilir (bkz: “Baş örtüsü meselesini ürkekler değil, erkekler çözer”). Gökhan’ı bilmem ama CHP’yi temsil edecek birisi aranacaksa, bir aralar mental diye dolanan şu, bilmem ne abi (sonradan araştırdım Ertunga abiymiş) olabilir. Yaşlı, mental söyleminden başka beyine dair bir şey gösteremeyen, Turabi gibi hanzoları veya kaba gücü görünce kösesine çekilen veya her zorlukta o anki kas gücüne müracaat eden (bkz: Darbeler ve CHP), eskimişlik dışında yaşlılığa dair hiçbir olgunluğu olmayan (bu tespit o yarışmacının şahsından ziyade CHP zihniyetine atfedilmiştir) ve orada olmaması gereken o abi

Start typing and press Enter to search

Bir arkadaşınla paylaş